Dacryon 1.

7. ledna 2011 v 16:55 | Charlotte |  Dacryon
 Takže první díl moji první povídky kterou píšu sama xD :D
Opět doufám, že se tu objeví nějaký komentář, který by mě hnal dál do dalšího psaní :D
 Za všechny předem děkuju :)
Jenom Vaše Charlotte... :-*


Bill otevřel dveře obývacího pokoje a zaraženě se zastavil. Ti dva na pohovce si ho nevšimli: jeho bratr Tom měl paže položené kolem těla své přítelkyně, která právě zabořila nos do jeho krku. Bill jen zíral a měl vztek. Teď nemůže jen tak projít pokojem a vzít si jeho mobil, jenž ležel na stole před nimi, jako by tu ti dva nebyli. Křičeli by na něj, jestli náhodou nechce vypadnout, a aby se kolem nich pořád nemotal. Kam ale má jít, když tahle Becky, kterou nesnáší i táta, věčně leze do jejich domu?


Dokonce i rodiče se v poslední době hádají jen kvůli Tomovi a jeho přitelkyni. Máma se pokouší tátu uklidnit: "Tom je zamilovaný,copak to nechápeš?Tobě se Becky nemusí vůbec líbit!"
"Líbit? Dovol abych se zasmál. Vždyť vypadá jak děvka! A něco takového se líbí mému synovi?"
Jestlipak by se mu více líbilo, kdyby byl s Tomem on? uvažuje Bill ve dveřích obývacího pokoje. A proč na to musí myslet právě teď,když pozoruje Becky s vysoko vyhrnutým tričkem a Toma v košily zapnuté našikmo? Co mají ti dva společného s jeho láskou k Tomovi? A proč mu bušilo srdce? Žárlil snad? Vždyť přece tady to,co vidí před sebou na gauči je něco docela jiného než to s ním a jeho bratrem. Nebo snad ne?

Být zamilovaný není vůbec veselé. Je to krásné ale veselé to není,myslel si Bill. Protože Tom se tak snadno urazí. A když se pak zarytě díva mimo něj...tak to dokonce bolí! To pak Bill cítí někde v hloubi duše ledový závan pokaždé, když se na něj podívá a on odvrátí hlavu stranou. Bill na něj opravdu nerad myslel,chce si vzít ten podělanej mobil a nepozorovaně se protáhnout kolem těch dvou na pohovce. Drží se v těsném objetí a lehce se pohupují ze strany na stranu, oči mají zavřené, jako by spolu snuli.

Teď Tom otevírá oči, ale vidí jen jeho Becky. Billa ve dveřích nevidí. Jeho bratr a jeho přítelkyně se na sebe němě dívají. A Tom se při tom usmívá,jaky kdyby ve tváři své přítelkyně viděl něco zvláštního.
Bill to pořád pozoroval, stojíc ve dveřích. Cítí,jak se mu do očí derou slzy, když si vzpomněl, jak si spolu s Tomem povídali jako malý.

Flashback
Dvojice chlapců seděla u jednoho z nich v pokoji na posteli.Nemluvili.Nepotřebovali slova.Dívali se do očí toho druhého,a pokouší se zjistit jakou barvu očí má ten druhý.
Bill tvrdí,že tom má oči hnědé.Kávově hnědé.Ale Tom říká,že je má černé,jak káva bez mléka.
"A tvoje oči jsou taky hnědé,"říká Tom. "Jako hlína v mámině květináči!"
"Ne,to není vůbec hezké!" Brání se Bill uraženě a blýská očima.
"Řekni něco hezčího.Já nechci mít oči jak hlína od kytek!"
"Tak..jsou hnědé jako moje kytara!" Rozhodl Tom.
Bill se sám pro sebe usmál,věděl,co pro Toma znamená jaho kytara.A to rozhodně nebylo málo.
Byl rád,že Tom přirovnává barvu jeho očí,k něčemu,bezčehož by snad nemohl žít.
konec flashbacku

Bill trochu víc pootevřel dveře.Ti dva se tam už zase olizovali,to se nedá vydržet.A Bill nedokáže myslet na to,jaké by to bylo,kdyby bratr ve svém náručí právě teď kolíbal jeho.

Ti dva by si klidně mohli hodit pauzu!Copak se vůbec nepotřebují nadechnout?Co tam teď dělají?Bill se raději zadívá na zem,na špičky bot, ale jen krátce.Vlastně toho má dost.
A stejně ne.

Takže takhle se to dělá,když jsou dva zamilovaní...pevně se drží. Pohupují se sem a tam.Mají dlouho zavřené oči.Pak je zase mají dlouho otevřené,ale nesmějí se dívat jinam než do obličeje toho druhého.Tomova ruka jezdí po paži jeho přítelkyně nahoru a dolů,hladí ji krk,záda a pomalu se vrací zpět.

Bill cítil,že takhle dlouho na prahu stát nemůže.Už se nechce dívat na zamilované.Stydí se,ale dost dobře neví,za co.Je vzrušený,a přesně neví proč.Tak se tedy otočí k těm dvěma zády,ale přitom vrazí do dveří.

"Hele,buzíku!Už nás zase šmíruješ?"Uslyšel hrubý hlas,který nepatřil nikomu jinému než Becky.
"Jak dlouho tam takhle stojíš?"Ptá se ho vyděšeně Tom.Bill jen pokrčí rameny.Má snad říct:věčnost?
"Právě jsem si šel pro mobil" vymáčkne ze sebe Bill po chvíli.
"Myslela jsme,že ten teploušek dnes nebude doma!Na tvém místě bych se příště podívala,jestli náhodou nevězí někde ve skříni,když vždycky tvrdíš,že není doma!"Vzteká se Becky a obléká si bundu,která není moc vhodná na zimu.Tom se rychle vymrští ze sedačky a rozběhne se za svou přítelkyní.

Bill se teď už naplno rozplakal.Nejen,že ho slova kterými ho oslovila Becky mrzela,ale navíc ho ještě zklamal jeho bratr.Proč se ho nezastal,když ho nazvala buzíkem?Proč se rozběhl za tou nánou,místo toho aby tu zůstal s ním?
Billovi po tváři pořád tekly slzy zklamání.Smutně se podíval na dveře, kterými Tom odešel.Nic.Proč čekal,že za ním přijde? Bill si uvědomil, jak je naivní, Tom by přeci nedal nikdy přednost svému dvojčeti před svou láskou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sisa Sisa | Web | 7. ledna 2011 v 19:01 | Reagovat

No...som zvedava na pokračko...Krásnučká ;-)

2 Saya - Mi Saya - Mi | Web | 30. ledna 2011 v 18:22 | Reagovat

Hmmm...DÁL! DÁL! DÁL! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama